ODKRYWAJĄC NASZĄ WŁASNĄ MOC UZDRAWIANIA

Frans Stiene w EMPOWERMENT

Prawdziwy operator lub nauczyciel nie leczy Cię. Zamiast tego, tworzy on miejsce, w którym Ty sam odkrywasz Twoją naturalną zdolność do samodzielnego uzdrawiania się. Prawdziwe uzdrowienie polega na ponownym odkryciu i przypomnieniu sobie o Twojej własnej mocy uzdrawiającej. Bardzo często oddajemy naszą moc operatorowi lub nauczycielowi. Zaczynamy polegać na nich i być od nich uzależnieni. Oni sprawią, że poczujemy się lepiej, albo wykonają jakiś magiczny rytuał, a my nagle staniemy się oświeceni i uduchowieni. Wiemy wszyscy doskonale, iż jest to czysta iluzja, to nie działa w ten sposób. Często pragniemy, aby tak było, ponieważ oznacza to, iż nie musimy nic robić, a operator lub nauczyciel odrobią za nas całą ciężką pracę. To bardzo leniwy sposób myślenia, którego skutkiem jest wyłącznie nasze osłabienie i zmniejszenie naszej osobistej mocy.

Prawdziwy operator lub nauczyciel pomaga ci odnaleźć Twoją własną wrodzoną moc. Nauczy Cię jak się wzmocnić i jak przypomnieć sobie to, co zapomniałeś. Jednakże, jeżeli nauczyciel nie potrafi odnaleźć zasobów swojej własnej mocy, będzie mu bardzo trudno pomóc Ci w odnalezieniu Twojej. Ale przede wszystkim, co oznacza ta wrodzona moc uzdrawiania się?

Nasza moc uzdrawiania się to nasza najpełniejsza prawdziwa tożsamość, ponieważ osiągając ten stan jesteśmy otwarci i nieskończeni jak Wszechświat. W ten oto sposób posiadamy nieskończoną ilość wolnej energii przepływającą swobodnie przez nas. Kiedy pamiętamy naszą prawdziwą tożsamość, nasz umysł przeistacza się w czyste lustro. Operator lub nauczyciel utrzymują czyste lustro ich prawdziwej tożsamości, abyśmy mogli w nim ujrzeć wyraźnie odbicie naszej własnej.

Jeżeli jednak lustro jest przyciemnione przez uzależnienia, ego, zmartwienia, gniew, strach – nie zobaczymy nic. Ujrzymy co najwyżej słaby odblask naszej prawdziwej tożsamości i nic więcej. Dlatego też jest niezmiernie ważne, aby operator lub nauczyciel utrzymywali zwierciadło ich umysłu w krystalicznej czystości. Inaczej nic nie będzie widoczne.

W przypadku gdy lustro nie jest czyste, operator lub nauczyciel mogą nawet zacząć wpajać nam uzależniającą nas od nich ideę, że wyłącznie oni są w stanie zrobić za nas wszystko. Mogą nawet zabierać Wam waszą siłę, zamiast Was wzmacniać. Dlatego też, im czystszy jest umysł operatora lub nauczyciela, tym czystszą przestrzeń utworzą – przestrzeń, w której przypomnimy sobie naszą wrodzoną moc uzdrawiania.

Artykuł oryginalny w języku angielskim tutaj