Co oznacza dla mnie Animal Reiki

Co oznacza Animal Reiki dla mnie? Wszystko: koneksję, komunikację telepatyczną zarówno na poziomie emocji jak i duchowym, healing touch „dotyk, który uzdrawia”. Empatię, respekt, pokorę i skromność. Świadomość, iż każdy z nas musi przebyć swoją własną drogę, lecz pomimo tego możemy być wspaniałymi towarzyszami podróży, nawet jeśli nasze drogi skrzyżują się, na poziomie fizycznym, przez tylko krótki okres czasu. Lecz właśnie dzięki takiemu spotkaniu, zarówno zwierzęta jak i ja jesteśmy w stanie połączyć się jeszcze silniej ze Źródłem. Ja Cię czuję i widzę i nie osądzam Cię, ty mnie odczuwasz i widzisz i akceptujesz taką jaka jestem. Często uczucia, które temu towarzyszą są bardzo silne, emocje są pełne fizycznego bólu, które odczuwa mój przyjaciel, jego strachu i niepewności. Jego poczucie zagubienia powoduje we mnie smutek, który dosłownie blokuje mi oddech w piersiach. I tu właśnie przychodzą mi z pomocą wszystkie lata Animal Reiki i pracy nade mną przede wszystkim. Zapewniam Was, że litość dla zwierzęcia, gniew w stosunku do jego oprawców lub strach w momencie, kiedy zwierzę nas opuszcza – to uczucia, które absolutnie nie są mu pomocne. To są oczywiście nasze ludzkie emocje i odczuwamy je, pomimo iż nasze intencje wobec zwierzęcia są najlepsze na świecie.   

Jak odbierają taką sytuację zwierzęta, które potrzebują naszego wsparcia? Czują, że jesteśmy smutni, zmartwieni a nawet pełni złości. Nie rozumieją, że nie jesteśmy źli na nich, nie pytają się dlaczego płaczemy i tak dalej… Jedyną rzecz, która odczuwają to bardzo ciężka energia, która zamiast im pomóc, przytłacza ich jeszcze bardziej.

Jest więc coś, co mogę zrobić, aby pomóc zwierzęciu, które było maltretowane, jest chore lub umiera?  

Oczywiście! Przede wszystkim powinniśmy czuć się naprawdę zaszczyceni i wdzięczni, jeśli odczuwamy emocje i myśli zwierzęcia, ponieważ nie powinniśmy nigdy brać za pewne, iż zwierzę będzie chciało się nimi z nami podzielić. Dlaczego miałoby? Pojawiamy się przed zwierzęciem, które nas nie zna – ty dzielisz się od razu swoimi osobistymi przemyśleniami i emocjami z pierwszą osobą, którą spotkasz? A dlaczego zwierzę miałoby to robić?  

Tak więc, podczas spotkania konieczne są z naszej strony szacunek dla zwierzęcia, dla jego przeszłości i dla jego uczuć (nigdy niczego nie osądzamy – nasze własne emocje mogą stworzyć naprawdę ogromną blokadę dla naszego połączenia), pokora i skromność (my nie leczymy, to Reiki, czyli uniwersalna energia, z której wszyscy się składamy), oraz maksymalne otwarcie z naszej strony na rezultat naszego spotkania i wdzięczność za wszystko co odczuwamy.  

Proste? Na początku – absolutnie nie. Możliwe? Oczywiście.  

W jaki sposób możemy uszanować zwierzę, które dzieli się z nami swoimi emocjami, lub wskazuje nam miejsce, w którym odczuwa ból, bez obciążania sytuacji naszymi osobistymi odczuciami? Musimy pracować nad sobą, nad naszym połączeniem z Wszechświatem, nad naszym przekonaniem, iż istnieje o wiele więcej niż tylko nasz umysł.

Dzięki wieloletniej praktyce Animal Reiki i pracy ze zwierzętami, wykreowałam moje osobiste motto: „Nie mogę ugasić twojego pragnienia, jeśli nie mam wody, nie mogę pożyczyć ci pieniędzy, których nie posiadam, nie mogę dzielić się z tobą prawdziwą miłością, jeśli nie znajdę jej najpierw we mnie samej, nie mogę pomóc ci w wyzdrowieniu, jeśli najpierw nie wyleczę siebie.” Na wszystkich poziomach.  

Z drugiej strony – zwierzęta są już połączone z Naturą, z jej siłami, miłością i równowagą i to o wiele bardziej od nas, ludzi, którzy jesteśmy tak bardzo ukształtowani przez społeczeństwo, w którym żyjemy. Jeśli tylko zdołamy otworzyć się w czysty i bezinteresowny sposób na koneksję ze zwierzętami – bez względu na ich przeszłość – zawsze, i powtarzam zawsze będą one szczęśliwe łącząc się z nami w tak dogłębny sposób, iż na początku będziecie mieli ochotę płakać, najpierw ze zdziwienia, a następnie z wdzięczności. I jeżeli będziemy dostatecznie skromni i zdołamy odsunąć nasze ego na bok (zadanie niełatwe, ale możliwe do wykonania), jeżeli będziemy otwarci dostatecznie aby uznać zwierzęta za naszych nauczycieli, w tym oto momencie nastąpią potężne uzdrowienia. Zarówno dla zwierząt, jak i dla nas samych. Zdrowy duch, zdrowy umysł, zdrowe ciało.  

Animal Reiki, czyli Reiki ze Zwierzętami to bardzo potężna technika, jeśli praktykowana w sposób uczciwy, z pokorą i wytrwale. Nie zastępuje absolutnie leczenia weterynaryjnego, lecz stanowi jego doskonałe uzupełnienie, tak jak i inne terapie alternatywne, jak na przykład akupunktura.  

Często łatwiej jest nam zaakceptować terapie, w którym możemy obserwować „dzieło człowieka”, jak na przykład akupunktura, fizjoterapia i, oczywiści medycyna konwencjonalna, niż zawierzyć „pracy energii”, która jest niewidzialna dla naszych oczu. Pomimo tego, zwłaszcza za granicą, coraz więcej weterynarzy współpracuje z operatorami Animal Reiki, coraz więcej schronisk otwiera im swoje drzwi, coraz więcej osób studiuje Animal Reiki. Sądzę, iż słowo „studiuje” nie jest tu właściwe, powiedziałabym raczej „zaczyna pamiętać” swoje połączenie z całym otaczającym nas światem oraz fakt, iż w każdym znam jest takie miejsce, w którym panuje absolutna równowaga i uniwersalna miłość.  

Dla mnie Animal Reiki oznacza właśnie to wszystko. Będę zawsze wdzięczna wszystkim zwierzętom, które pojawiły się na mojej drodze, ucząc mnie każdorazowo czegoś nowego, Katlheen Prasad i Leah D’Ambrosio za utworzenie SARA, za ich nauki i wsparcie.

Dziękuję!

Joanna Amicucci

Animal Reiki Master/Teacher